Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych światowi producenci, wraz z producentami amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii. Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.
Pomimo upadku w 2001 roku, modele takie jak Voyager czy Fury wciąż są poszukiwane przez miłośników marki Plymouth. Mijający czas z pewnością nadgryza swoim zębem karoserie oraz komponenty. Dlatego dużą uwagę poświęć na oględziny samochodu. Pozwoli Ci to zminimalizować nieciekawe niespodzianki w przyszłości. Pomóc może także wizyta na stacji diagnostycznej oraz sprawdzenie VIN w Plymouth. Nie wiesz gdzie jest VIN w Plymouth? Sprawdź to w naszej bazie! Gdy to zrobisz, spisz swój Vehicle Identification Number, po czym umieść go w poniższej belce. Gdy to zrobisz, sprawdzimy dla Ciebie historię pojazdu i udostępnimy Ci raport z naszych poszukiwań.
Czego możesz się dowiedzieć? Poznasz historię pojazdu, czyli jego ostatni udokumentowany przebieg, wyposażenie fabryczne, oryginalny kolor. Możesz również poznać historię stłuczek oraz napraw. Raport udostępnimy Ci za darmo!
Dekoder VIN Plymouth – wprowadź numer nadwozia
Warto rozszyfrować VIN jeszcze przed zakupem pojazdu, aby mieć pewność, że płacimy faktycznie za to co kupujemy. Może się niestety okazać, że nowe wyposażenie negatywnie wpływa na pojazd i konieczne będą częste wizyty w salonie. Sprawdzając VIN jesteśmy w stanie także ustalić, czy przypadkiem pojazd nie dostał się do kraju nielegalnie. To niestety coraz częstszy problem.
Numer VIN co to jest?
VIN, czyli Vehicle Indentification Number to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.
Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w Stanach Zjednoczonych. Producenci aut np. Audi już wtedy oznaczali swoje auta w ten sposób. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów w Europie. Jednak pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych (a dokładnie w 1981 roku) światowi producenci, wraz z producentami amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii.
W 1981 roku Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie będzie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).
Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.